Grzejniki elektryczne energooszczędne

 

         

AeroFlow

Grzejniki elektryczne akumulacyjne są komfortowe, jak i zaprojektowane tak, aby pasowały stylem do nowoczesnego wnętrza dając wydajne ciepło pochodzące z odnawialnych źródeł energii elektrycznej. 

  • Długo oczekiwany następca pieca akumulacyjnego
  • Design stworzony z myślą o nowoczesnych wnętrzach – element inteligentnego domu
  • Czytelny wyświetlacz LED z funkcją dziennego lub tygodniowego programowania
  • Nie wymaga specjalistycznego montażu, podłączenie za pomocą wtyczki 230V
  • Opcjonalnie sterowanie smartfonem z dowolnego miejsca przy pomocy modułu GSM
  • Krótki czas ładowania – długi czas eksploatacji ciepła
  • Antyalergiczny system rozprowadzania ciepła AeroFlow®

 

AeroFlow

Gdzie można używać Grzejników elektrycznych AeroFlow ?

Grzejniki elektryczne AeroFlow są świetnym rozwiązaniem tam, gdzie nie ma innego systemu grzewczego (olej, gaz) lub nie można go zamontować. Stosując je jako główne ogrzewanie w Twoim nowym domu – oszczędzasz na kotłowni, drogich instalacjach, serwisach i kosztach pobocznych. Idealne w połączeniu z dostawcą energii ze źródeł odnawialnych (energia wiatrowa, woda, fotowoltaika). Możesz też zastosować je jako dodatkowe źródło ciepła w połączeniu z piecem opalanym drewnem. Grzejniki AeroFlow to najlepszy sposób na ciepło, komfort i nowoczesność.

Z czego zbudowany jest Grzejnik akumulacyjny AeroFlow ?

Technologia AeroFlow składa się z idealnej kombinacji specjalnie ukształtowanych listew stalowych i rdzenia akumulacyjnego z wysoko zagęszczonego szamotu. Ciekawostką jest grubość rdzenia. W tak zwanym “gorącym procesie prasowym” – wkład, który ma 16 cm zamieniany jest na 2 cm. Mimo to właściwości akumulacyjne nie ulegają zmianie, a grzejniki otrzymują tak cienką formę jak nigdy dotąd. W takim wkładzie hermetycznie zatopione zostały przewodniki cieplne wykonane z chromu.

Jak działa Grzejnik elektryczny AeroFlow ?

Grzejniki elektryczne AeroFlow nie działają w sposób ciągły – pobierają prąd tylko przez 20 minut w ciągu godziny do maksymalnego naładowania, następnie wyłączają się i 40 minut oddają ciepło zakumulowane wewnątrz bez użycia prądu. Cykl krótkiego ładowania i oddawania ciepła powtarza się w ciągu całego dnia. Jeśli pomieszczenie będzie utrzymywało temperaturę zadaną na termostacie, grzejnik nie włączy się na kolejne ładowanie do czasu aż temperatura spadnie poniżej zaprogramowanej. Temperatura powierzchni grzejników elektrycznych AeroFlow wynosi 30 – 65 stopni Celsjusza w zależności od ustawienia.

Jak wygląda sterowanie w grzejniku AeroFlow ?

Sterowanie Flexi Comfort tzn. zintegrowany, programowalny cyfrowy termostat który zapewnia wygodną i sprawną kontrolę instalacji ogrzewania pomieszczenia. Na przejrzystym wyświetlaczu zawsze można odczytywać aktualną temperaturę pomieszczenia oraz stan pracy systemu ogrzewania elektrycznego. Dodatkowo można ustawić żądaną temperaturę komfortu, temperaturę nocną lub ochronę przed zamarzaniem każdego dnia tygodnia. Dzięki temu można dostosować czas włączania i wyłączania ogrzewania indywidualnie do osobistych godzin dziennych i cieszyć się wyjątkowym komfortem ogrzewania.

Czy ogrzane powietrze jest rozprowadzane przez dmuchawę jak w piecach akumulacyjnych?

Nie. Grzejniki akumulacyjne nie wymagają żadnych urządzeń wspomagających rozprowadzania ciepła. Sztab fachowców powstały w tym celu opracował innowacyjną technikę AERO FLOW – wykorzystującą naturalne ciągi zimnego i gorącego powietrza. Oddawanie ciepła odbywa się przez połączenie konwekcji i promieniowania co zapewnia równomierną dystrybucję ciepła. Jest to ekologiczne, ekonomiczne i antyalergiczne rozwiązanie.

Czy druga taryfa prądu jest wymagana?

Nie. Grzejniki AeroFlow ładują się w trybie 20 minut na godziną w ciągu całej doby dlatego taryfa G12 jest nieopłacalna.

Jakiego źródła prądu potrzebują grzejniki AeroFlow?

Napięcie sieciowe 230V jest w zupełności wystarczające. Nie jest wymagana siła! Nasze urządzenia wygodnie i bezpiecznie podłączają Państwo do gniazda sieciowego, bez wizyty elektryka.

Jak zainstalować grzejniki elektryczne, czy są alternatywy dla montażu naściennego?

Uchwyt ścienny składający się z dwóch rozpór mocuje się w murze z dwoma kołkami i mocnymi śrubami. Są one dołączone do grzejnika wraz z podręcznikiem.Do mocowania do drewna, tynku lub innych materiałów zaleca się zakupić odpowiednie materiały mocujące w specjalistycznych sklepach. Alternatywnie oferujemy kółka lub stópki.

Czy systemy ogrzewania elektrycznego są przyjazne dla środowiska ?

Ogrzewanie elektryczne nie zanieczyszcza środowiska, nie wytwarza żadnych drobnych pyłów ani gazów cieplarnianych, zwłaszcza CO2 co przyczynia się w znacznym stopniu do walki ze smogiem. Elektryczny system grzewczy jest bardzo popularny na całym świecie, zwłaszcza we Francji, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Chinach. Więc nie ogrzewaj swojego domu kosztem środowiska i przyrody, ale oszczędzaj środki dla przyszłych pokoleń i dbaj o naturę tak jak nasi zagraniczni sąsiedzi.

Jakich kosztów energii należy się spodziewać?

Pamiętaj!

Tylko długofalowe testy mogą dać wiarygodne informacje na temat akumulacyjnych technik grzewczych w Twoim domu. Doświadczenia pokazały, że roczne zużycie przy względnie ocieplonych pomieszczeniach wynosi 75 – 125 kWh na m² powierzchni grzewczej.

Jakie są warunki gwarancji dla elektrycznych systemów ogrzewania AeroFlow ?

Otrzymasz 15 lat gwarancji na funkcjonowanie grzejników. Masz 2 lata gwarancji na akcesoria, pokrywy boczne i termostaty. Modyfikacje kabla zasilającego (np. Stałe połączenie z zasilaczem) nie mają wpływu na gwarancję. 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl